Finał konkursu Taste the Summer by Almette Fruit – relacja

fot. Kamila Jarnot

W sobotę 11 lipca 2015 roku w Food Lab Studio w Warszawie odbyło się spotkanie finałowe konkursu Taste the Summer by Almette Fruit. Dostałam się do niego dzięki zgłoszonemu mojemu clafoutis do I części kulinarnych potyczek. Miałam okazję podjąć wyzwanie i stanąć do walki w grupie Berniki wraz z dziewczynami ( Justyną, LoretąAnetą). W sumie było 10 zespołów 5-osobowych. Panował ogromny hałas i chaos, czuło się energię blogerów;-) 
fot. Kamila Jarnot
Z wieloma osobami  już się znałam, niektóre dopiero tam poznałam. Mimo rywalizacji i konkurencji była fajna zabawa, dużo śmiechu i pozytywnych emocji. Presja czasu była ogromna. Mieliśmy na wykonanie popisowych zadań 90 minut. Nasza drużyna przygotowywała 2 desery ze słodkimi  serkami almette fruit. Słodkie owocowe sushi z sosem czekoladowym i roladę biszkoptową z kremem z kaszy manny, która niestety wymagała więcej czasu na zastygnięcie. I tu należy obiektywnie stwierdzić, że  poległyśmy, choć smakowo dla mnie byłyśmy wygranymi;-) Pewnie każdy zespół miał takie samo zdanie o swoich potrawach;-)

Męskie jury miało nie lada orzech do zgryzienia i popróbowania 20 zgłoszonych dań. Chyba im nie zazdrościłam;-)Drużyna Joasi z bloga Kulinarne Szaleństwa Margarytki okazała się szczęśliwą i wygrała, nie mało bo 10 tys.zł :-) Wielkie gratulacje dla zwycięzców.
W sumie to podczas zawodów przeszłam się kosztując poszczególnych dań i tak naprawdę w każdej drużynie było coś, co mnie zaciekawiło i zasmakowało;-) Jedne bardziej drugie mniej, ale inwencja twórcza niektórych uczestników przerosła moje oczekiwania  i naprawdę chylę czoła za pomysły. Np. różana tortilla z  grillowanymi owocami czy kulki Croquembouche ozdobione karmelowymi nitkami. Nawet burger był ze słodkim serem;-) Uczestnictwo  w tym konkursie uznałam jako zdobycie kolejnego kulinarnego doświadczenia. Była to miła przygoda, okazja do spotkania się z ludźmi o podobnych pasjach i poznanie gwiazd  ze szklanego ekranu  Davida Gaboriaud i Grzesia Łopanowskiego ( z którym podyskutowaliśmy o naszej rodzimej Zielonej Górze;-))

 
fot. Bernadetta Jarnot-Manecka
Po raz kolejny się przekonałam, że rywalizacja kulinarna to nie tylko "wyścig szczurów", ale również okazja do spotkania wspaniałych ludzi, którzy się mobilizują i potrafią ze sobą współpracować oraz pomagać mimo przeciwnych stron. Swojej drużynie, a zwłaszcza szefowej, dziękuję za te wspólne chwile i świetną zabawę. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz  będzie okazja do wspólnego gotowania:-)


fot. Kamila Jarnot

 Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tym kulinarnym wydarzeniu. Była moc :-)

fot. David Gaboriaud

* Większość fotografii jest zrobionych przez Bernikę i Jej córkę Kamilę.


Komentarze

 1. Widac ,ze bawiliscie sie am swietnie :). I tyle smakolykow !...:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Marzenko, gratuluję udziału! Świetna zabawa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda, że pysznie się bawiłaś.
  Czy można było spróbować wszystkich przygotowanych dań?
  Bo jak wiadomo o smakach się nie dyskutuje, toteż dla mnie ocena potrawy nie może być obiektywna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny konkurs, rywalizacja była jak widac ostra, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Rzeczywiście, idealnie byłoby, gdyby rolada chłodziła się jeszcze przez jakiś czas. Ale wcale nie uważam, że przez to poległyśmy ;) Było bardzo miło i chętnie powtórzyłabym takie gotowanie!
  Pozdrawiam serdecznie, miło było Cię poznać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zabrakło czasu na pogadanie, ale na przywitanie i owszem. Miło Cię było spotkać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja się cieszę, że mogłaś jeszcze trochę z nami na warsztatach zostać i mogłyśmy zamienić więcej niż dwa zdania, choć miałyśmy ręce pełne roboty :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. To był super spędzony wspólnie czas

  OdpowiedzUsuń
 9. Super. Nie ważne, że nie wygrałyście, grunt, że dobrze się bawiłyście i w miłym towarzystwie.

  OdpowiedzUsuń
 10. dziękuje za wspólne gotowanie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Marzenko gratuluję Ci udziału, świetnej zabawy, a przy tym aktywnie i efektywnie spędziłaś czas i wróciłaś pewnie z głową pełną pomysłów :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Gratulacje-sam udział w tej imprezie był sporą nagrodą. Widać na zdjęciach pozytywną energię :) pozdrawiamy serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 13. Super zabawa i warsztaty :) Pozazdrościć!

  OdpowiedzUsuń
 14. Ale była fajna atmosreta uśmiechy nie schodzą Wam z buziaków:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Super, brawo dziewczyny za odwagę i podjęcie wyzwania (rolady biszkoptowej) :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © zacisze kuchenne