Soki z wyciskarki wolnoobrotowej - test wyciskarki Hurom One Stop H-AI

Wpis powstał w ramach współpracy partnerskiejNie będę udowadniać, że świeżo wyciskane soki są zdrowe, bo to "oczywista oczywistość" :-) Wiadomo, że wyciśnięte mają zbliżone właściwości zdrowotne ( takie same ilości witamin i składników mineralnych) do świeżych owoców czy warzyw. W codziennym jadłospisie powinno znaleźć się pięć porcji warzyw oraz owoców, z przewagą tych pierwszych. Często jednak są pomijane, zwłaszcza w okresie zimowym.
Posiadania takiej wyciskarki wolnoobrotowej na pewno pozwala przemycić warzywa oraz owoce dzieciom i warzywnym niejadkom. 
Kiedy dostałam do testowania wyciskarkę Hurom One Stop H-AI ze sklepu Puregreen cieszyłam się jak dziecko.  Porwał mnie szał zakupów składników przeznaczonych do robienia przeróżnych soków. Zaczęłam zabawę, która pochłonęła mnie zupełnie. Z wypiekami na twarzy zabierałam się do przyrządzania i pojenia rodzinki:-)
Oprócz jednoskładnikowych, zwłaszcza jabłkowy był ulubionym mojej dwuletniej wnuczki, łączyłam składniki w przeróżne smakowe kompozycje. Faworytem wszystkich okazał się zielony ze szpinakiem, gruszką, winogronami i kiwi. Bardzo ciekawy okazał się eksperymentalny z buraków pozostałych z zakwasu  dodatkiem jarmużu i jabłka. I te właśnie soki chciałabym Wam zaprezentować. Ale najpierw zaprezentuję samą wyciskarkę.


Dzięki Hurom One Stop WYCISKANIE SOKU JESZCZE NIGDY NIE BYŁO TAK PROSTE.

Pokrój. Wrzuć. Zamknij.

Dzięki wyciskarce do soków Hurom One Stop wyciskanie soku jest proste jak nigdy dotąd. Nie musimy dodawać składników jeden po drugim w oczekiwaniu na sok. Użytkownik może rozkoszować się luksusem robienia czegoś innego, podczas gdy sok wyciska się samoistnieHurom One Stop to wzornictwo wyznaczające najnowsze trendy


Dyskretna sylwetka i minimalizm w kolorystyce to cechy charakterystycznie wolnoobrotowej wyciskarki do soków Hurom One Stop. Design bez zbędnych detali harmonizuje się z wystrojem każdej kuchni.

Proces wyciskania wolnoobrotowego przebiega pionowo, z komory wsadowej „One Stop” i wstępne rozdrabnianie, do misy poprzez wałek ślimakowy, a następnie do pojemnika na miąższ. Dodatkowo wyciskarka Hurom One Stop pogłębia doznania dostarczając użytkownikowi niesamowite doznania wizualne i tworząc nowe, innowacyjne doświadczenie. Wyciskarka Hurom One Stop nie ogranicza przestrzeni- doskonale ją wykorzystuje

Nowy pojemnik na miąższ znajduje się tuż poniżej misy, w jednej linii z urządzeniem, co usprawnia wykorzystanie przestrzeni. Najnowsza wyciskarka do soków Hurom One Stop zajmuje wyjątkowo mało miejsca w kuchni, dzięki temu wkomponuje się w każdą przestrzeń nawet tą najmniejszą.

Hurom One Stop - zaprojektowana z dbałością o najdrobniejsze detale.

Wyciskarka do soków Hurom One Stop ma jeszcze bardziej elegancki wygląd
dzięki szczegółowemu dopracowaniu każdego elementu. Wygląd wyciskarki zainspirowany został najnowszymi trendami zaczerpniętymi z motoryzacji.
 • Pokrętło sterujące umieszczone jest z przodu dla zwiększenia widoczności i wygody użytkowania.
 • Korek niekapek ze stali nierdzewnej jest nachylony pod kątem 90 stopni, dzięki czemu otwiera się łatwo i bez wysiłku.
 • Komora wsadowa „One stop” i pojemnik na miąższ wykonano z dymionego tworzywa, uzyskując dzięki temu schludnie wykończoną powierzchnię.
 • Pionowa misa + pokrywa „One stop”

Podstawą technologii Hurom "One Stop" jest samoistne, automatyczne przenoszenie składników do misy.

 1. Rozdrabniacz obraca się i tnie składniki. Dwa ostrza S-Blade w kształcie litery S rozbijają wrzucone składniki i popychają w dół wyciskarki.
 2. Ostrze C-Blade w kształcie litery C przecina składniki i omiata dno, przesuwając je stopniowo w dół.
 3. Dwa otwory specjalnie wyprofilowane otwory pochylone do wnętrza misy, ułatwiają płynne przechodzenie składników.

Inteligentna komora wsadowa + innowacyjna misa pionowa.

Inteligentna pokrywa „One Stop” wyciskarki do soków Hurom H-AI automatycznie przenosi przygotowane składniki do misy.
Pionowa konstrukcja misy ułatwia opadanie miąższu a pochylenie o 3 stopnie pozwala zebrać sok do ostatniej kropli.


 

 Łatwy montaż i demontaż
Nowa konstrukcja misy zintegrowanej z wałem napędowym pozwala łatwo nałożyć wałek ślimakowy na trzpień. Nie trzeba go już przeciskać przez uszczelkę.
Również demontaż misy po wyciśnięciu soku jest bardzo proste.
W skład wyciskarki Hurom One Stop wchodzi:
 • Dodatkowa komora wsadowa
 • Komora wsadowa ONE STOP
 • Sito do soków klarownych
 • Sito do soków gęstych
 • Manetka do regulacji gęstości soku
 • Korek niekapek
 • Książka z przepisami

Sok ze szpinakiem, gruszką, winogronami i kiwi:
Składniki:
 • 2 garście szpinaku baby,
 • 2 gruszki,
 • kiść zielonych winogron bezpestkowych,
 • 2 kiwi.

  Przygotowanie:

  Z gruszki usunąć pestki, obrać kiwi . Wszystkie składniki umieścić w misie wsadowej naprzemiennie. Manetkę ustawić na funkcję "zamkniętą". Włączyć wyciskarkę. Odczekać chwilę, aż wszystkie składniki zostaną przepuszczone. Przez otwór niekapek przelać sok do szklanek.
  Sok z buraków pozostałych z zakwasu  dodatkiem jarmużu i jabłka.

  Składniki:
  • buraki z zakwasu,
  • pęczek jarmużu,
  • 2-3 jabłka.
  Przygotowanie:
  Z jarmużu powycinać nerwy, z jabłek usunąć pestki.Wszystkie składniki umieścić w misie wsadowej naprzemiennie. Manetkę ustawić na funkcję "zamkniętą". Włączyć wyciskarkę. Pod koniec procesu manetkę przesunąć  na funkcję "półotwartą". Odczekać chwilę, aż wszystkie składniki zostaną przepuszczone. Przez otwór niekapek przelać sok do szklanek. 

  Testowana przeze mnie wyciskarka wolnoobrotowa, pozwala przygotować nie tylko świeże soki, ale dzięki dodatkowym sitom w zestawie, można przy jej użyciu robić zdrowe napoje warzywno-owocowe, owocowe musy, a także pyszne sorbety z mrożonych owoców. Dzięki 2 rodzajom sit oraz wbudowanej manetce koktajle mogą być gęste lub klarowne, w zależności jakie kto lubi. Do zestawu dołączona jest również pięknie wydana książka z przepisami, którymi możemy się posiłkować w razie wyczerpania autorskich pomysłów:-)
  Przez zastosowanie lepszej technologii i materiałów, mycie wyciskarki wolnoobrotowej staje się przyjemnością. Wystarczy umieścić wszystkie elementy urządzenia pod bieżącą wodą, a one praktycznie myją się same. Duża wygoda. Jedynym minusem, choć zapewne bardzo znaczącym jest wysoka cena. Obecnie to koszt około 2400 zł.
  Decyzja o inwestycji zależy od Nas, ale wysoka jakość gwarantuje długą eksploatację i ogromną przyjemność jej używania. Wiem jedno, po przetestowaniu bardzo poważnie zakiełkował mi pomysł jej zakupu:-)

  2 zdjęcia budowy i opis wyciskarki zaczerpnięty ze strony sklepu Puregreen.

  Komentarze

  1. Taki sok z winogron musi być pyszny.

   OdpowiedzUsuń
  2. Piękne i pyszne soki.
   Wyciskarka spisała się na piątkę!

   OdpowiedzUsuń
  3. A ja właśnie czaję się na zakup wyciskarki wolnoobrotowej. Tak bardzo ułatwiłaby mi codzienne przygotowanie soków na wynos, dla mnie i dla dzieci.

   OdpowiedzUsuń
  4. Bardzo kuszące soki, piękne kolory :)

   OdpowiedzUsuń
  5. Przekonałaś mnie do zakupu wyciskarki, zwykła sokowirówka nie daje rady wycisnąć np.jarmużu...
   Pozdrawiam

   OdpowiedzUsuń
  6. Dobra wyciskarka to sposób na doskonały napój pełen witamin i składników mineralnych. Też się przekonałem do tego i teraz staram się w sezonie pić wyłącznie świeże soki.

   OdpowiedzUsuń

  Prześlij komentarz

  Copyright © zacisze kuchenne