Zamień swoje garnki na garnki na indukcję

 


Coraz więcej osób dostrzega niezaprzeczalne zalety przygotowywania potraw na płycie indukcyjnej. Proces ten znacznie różni się od gotowania na tradycyjnych kuchenkach gazowych. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, jakie garnki wybrać do tego rodzaju kuchenki. Przy wyborze garnków na indukcję największą uwagę należy zwrócić na dno garnków, jednak materiał z którego są one wykonane jest równie istotny. 

Dlaczego warto wybrać garnki na indukcję?

Wymiana starej kuchenki na płytę indukcyjną to przede wszystkim znaczna oszczędność czasu i energii. Ciepło wytwarzane i przekazywane jest tylko w miejscu styku garnka z płytą. Garnki indukcyjne to także znacznie krótszy czas gotowania, a kuchenkę można umyć niemal od razu po wyłączeniu. Płyta stygnie znacznie szybciej, więc nie trzeba długo czekać z czyszczeniem jej. Kuchenka indukcyjna jest również idealnie płaska, nie ma żadnych żadnych szczelin jak płyta gazowa, więc czyszczenie przypalonego posiłku jest znacznie prostsze. Nie ma również ryzyka poparzenia się.

Jakie garnki indukcyjne wybrać?

Do gotowania na kuchence indukcyjnej niezbędne są przystosowane do tego garnki. Muszą one posiadać idealnie płaskie dno, aby całą powierzchnią stykać się z płytą. Garnki na indukcję mają grube, wielowarstwowe dno, z wbudowanym dyskiem aluminiowym, który będzie przewodził fale magnetyczne. Garnki do kuchenki indukcyjnej mogą być wykonane z przeróżnych materiałów.

Stal nierdzewna

Najpopularniejsze są garnki ze stali nierdzewnej. Aby garnki służyły przez wiele lat, najlepiej wybrać stop wysokiej jakości stali nierdzewnej z domieszką chromu, który uchroni je przed korozją. Stalowe garnki są łatwe w utrzymaniu i bezpieczne dla zdrowia, nie zmieniają również smaku potraw. 

Emaliowane garnki

Emalia to warstwa chroniąca stal lub szkło. Garnki emaliowane są mniej funkcjonalne, ponieważ trzeba z nimi postępować delikatnie aby nie uszkodzić warstwy ochronnej, są za to niezwykle ozdobne. Potrawy gotowane w uszkodzonych garnkach emaliowanych będą dużo łatwiej się przypalać. Tak samo ostrożnym należy być w przypadku garnków z teflonu. Garnki ceramiczne nie zawsze reagują indukcję, więc przed zakupem należy się upewnić, czy wybrane naczynia będą odpowiednie.

Garnki żeliwne

Garnki z żeliwa są bardzo trwałe, i przewodzą ciepło niemal natychmiast po zetknięciu z powierzchnią kuchenki indukcyjnej. Ich jedyną wadą jest dość spory ciężar. Należy też uważać w przypadku garnków, których rączki również wykonane są z żeliwa, ponieważ one również będą się nagrzewać.

Komplety garnków odpowiadające Twoim potrzebom i gustom znajdziesz w sklepie europ24.pl.

*Artykuł sponsorowany

Komentarze

Copyright © zacisze kuchenne